Endüstriyel Kapı Çeşitleri

ENDÜSTRİYEL KAPI SİSTEMLERİ

SEKSİYONEL KAPI

Yoğun ve hızlı trafik akışı olan tesislerde poliüretan dolgulu, çelik ya da alüminyum kaplı, emniyetli, görüş özelliği sunan, ısı ve toz yalıtımı sağlayan, uzun ömürlü, istenilen boyutlarda üretilebilen endüstriyel kapı sistemleri; garaj kapısı, hangar kapısı, fabrika kapısı gibi ihtiyaçları karşılarken endüstriyel pekçok tesis tarafından da oldukça yoğun talep görmektedir.

Seksiyonel kapı
Hızlı Pvc Kapı

YÜKSEK HIZLI SARMAL KAPI

Yoğun araç trafiği gerektiren ve iç ortam hava koşullarının dış ortamdan minimum seviyede etkilenmesinin istendiği mekanlarda son derece başarılı çözümlerdir. Esnek PVC branda sistemi sayesinde oldukça uzun ömürlü ve güvenli sistemlerdir. Sabit hızlı açılıp kapanan modelinin yanı sıra esnek kalkış ve durma hızlarına sahip iki ana model olarak sunulmaktadırlar.

YÜKSEK HIZLI KATLANIR KAPI

Pvc Katlanır Kapılar; Yoğun araç trafiği gerektiren ve iç ortam hava koşullarının dış ortamdan minimum seviyede etkilenmesinin istendiği mekanlarda son derece başarılı çözümlerdir. Esnek PVC branda sistemi sayesinde oldukça uzun ömürlü ve güvenli sistemlerdir. Sabit hızlı açılıp kapanan modelinin yanı sıra esnek kalkış ve durma hızlarına sahip iki ana model olarak sunulmaktadır. En belirgin özelliği  hızı ve dayanıklılığıdır.

Hızlı Pvc Kapı
Şerit Perde

ENDÜSTRİYEL ŞERİT PERDE

Esnek pvc malzemeden imal edilen şeritlerin yan yana dizilmesi ile oluşan hava sirkülâsyonunu minimuma indiren kapı sistemlerdir.

20, 30 ve 40 cm genişlik ve 2, 3, 4 mm. kalınlıklarda ve ortamdaki hava şartlarına göre %33, %50 ve %66 binilerde imal edilmektedirler. En çok kullanılan şerit perdeler 30 cm genişlik, 3 mm kalınlık ve %33 binilidir.

SARMAL YANGIN KAPISI

Sarmal tip yangın kapıları, genellikle endüstriyel tesislerde iki farklı alanı birbirinde etkilenmeyecek şekilde yangın izolasyonu sağlamak için kullanılmaktadırlar. Eriyen sigortalı ve merkezi algıma sistemleri gibi çeşitli kontrol sistemleri ile aktive edilebilmektedirler.

ÇELİK SARMAL YANGIN KAPISI
YANGIN KAPISI

YANGIN KAPISI

Yangın kapıları tek kanat, çift kanat olarak çeşitli ebatlarda üretilebilmektedirler. Acil çıkış koridorunda yer alan kapılar opsiyonel olarak panik bar sistemleri ile donatılmışlardır böylece panik esnasında personelin kapıyı rahatlıkla açabilmesine ve hızlıca mahalli terk etmesine olanak tanırlar.